„Need to Feel Your Love” Sheer Mag

Szaleństwo i stabilizacja, furia i spokój, wahanie i pewność – to od pierwszych dźwięków spodobało mi się i ich muzyce. To, jak ona wydziera się (piskliwie niemal skrzecząc), jak rozhisteryzowana nastolatka, do dźwięków dojrzałej, opanowanej perfekcyjnie i imponującej gry na gitarze. Przykuwa uwagę ta ich pewność siebie w posługiwaniu się dość śmiałym kontrastem, a tym bardziej docenia się ją wiedząc, że „Need to Feel Your Love” to ich pierwszy długogrający album.

Sheer Mag usiłuje się wpisywać w nurt naśladowców muzyki rockowej lat 70., ale wydaje mi się to dość naciągane. Że piękna gitara kojarzy się z muzyką tej dekady – jasne, ale Sheer Mag brzmią tak świeżo, jakby dopiero co wstali z łóżka. „Need to Feel Your Love” z pewnością nie jest wydawnictwem nostalgicznym, historycznym czy w jakimkolwiek sensie post-sentymentalnym. Ta autorski, nowoczesny projekt składający się z dwunastu kompozycji. Bardzo podobnych do siebie, co przy pierwszym przesłuchaniu utrudnia wyłonienie tej najbardziej niezwykłej i niezapomnianej, a przy którymśnastym z kolei – może nużyć. Ale nawet jeśli, to warto, bo jest to czysta przyjemność – dać się zanudzić Sheer Mag.

I nawet jeśli, „Need to Feel Your Love” zawiera muzykę, której tytułów się nie pamięta, to bezsprzecznie zapamiętuje się jej brzmienie, jej siłę, jej charakter, jej niepowtarzalność. A tak poza tym – to świetna muzyka na lato. Fantastyczna jak letnia przygoda. I będzie okazja, by przeżyć ją „na żywo”  – 5 sierpnia w Katowicach na OFF Festivalu. Sheer Mag zaczynają grać o 17:40.

Płytę można kupić tutaj.

1 thought on “„Need to Feel Your Love” Sheer Mag”

  1. Widziałem ich w zeszłym roku w Hydrozagadce, byli świeżo po trzeciej EPce. Zagrali świetnie, wokalistka jest królową sceny. Nie mogę się doczekać OFFa (tym bardziej, że faktycznie "Need to Feel Your Love" to petarda).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *